maj -
Życie jest pielgrzymką, a istota ludzka to viator, pielgrzym, który idzie drogą aż do pożądanego celu.

strona główna

Newsletter
Podaj nam swój e-mail
aby być informowanym o nowościach i ważnych wydarzeniach

Aktualności

Dzień 14 - CZEŚĆ DLA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

data wpisu: 2012-07-17

Czas tak szybko mija... Jeszcze niedawno gromadziliśmy się w warszawskiej archikatedrze z radością rozpoczynając kolejną wspólną wędrówkę. Dziś chcemu podziękować Panu Bogu za te 14 dni XXVIII Pieszej Pielgrzymki Młodzieży o Trzeźwość Narodu.

Ostatni dzień naszej pielgrzymki rozpoczęliśmy od wizyty w Domu Generlnym sióstr michalitek. Siostry zaprosiły nas do wspólnej modlitwy. Nabożeństwu Słowa Bożego przewodniczył Ojciec Duchowny ks. Wojciech Szymański. Na zakończenie zostaliśmy pobłogosławieni pielgrzymkowym krzyżem. Każdy z nas mógł również ucałować ten krzyż.

Następnie siostry zaprosiły nas na wspaniałe...


Dzień 13 - NAJGORSZE NIESZCZĘŚCIE NA ŚWIECIE

data wpisu: 2012-07-14

To już ostatni dzień naszej wędrówki. Wcześnie rano opuściliśmy Frysztak i udaliśmy się na ostatnie odcinki. W zupełnie innym nastroju przemierza się pielgrzymi szlak myśląco tym, że za kilka kilometrów dotrzemy do Miejsca Piastowego.

W godzinach przedpołudniowych ks. Kierownik skierował do nas słowa konferencji. Podsumował dotychczasowe dni pielgrzymowania. Pięknym uwieńczeniem Jego słów były świadectwa brata Zbyszka oraz siostry Ani.

Jak co roku z radością oraz ogromnym entuzjazmem wkroczyliśmy do Krosna. Wielu mieszkańców wyszło nam na spotkanie. Był to czas świadectwa...


Dzień 12 - NAJMOCNIEJSZY DOWÓD BOŻEJ MIŁOŚCI

data wpisu: 2012-07-12

Chyba nie każdy zdaje sobie sprawę że kres naszej pielgrzymi jest już bardzo blisko. Dziś jest to już bardzo odczuwalne.

Po wielu dniach słonecznej i upalnej pogody, niespodziewanie rano przywitał nas lekki deszczyk. W takiej niezbyt korzystnej pogodzie opuszczaliśmy gościnne Ropczyce. Pokonując pierwsze podkarpakie górki zawitaliśmy do Wielopola Skrzyńskiego. Tam uczestniczyliśmy we Mszy św. której przewodniczył ks. Jan Seremak. On też skierował do nas Słowo Boże oraz konferencję. Jak co roku w Wielopolu nie zabrakło pysznego obiadu.

Bardzo ważnym wydarzeniem...


Dzień 11 - NIEZMIERNA WARTOŚĆ CZASU

data wpisu: 2012-07-11

Z coraz większym niepokojem patrzymy na tablice drogowe, które mówią nam o bliskości Miejsca Piastowego. Z dnia na dzień jesteśmy coraz bliżej celu.

Dzień rozpoczęliśmy Mszą św. w Przyłęku, której przewodniczył ks. Wojciech Szymański. On też skierował do nas Słowo Boże. Posileni eucharystycznym chlebem udaliśmy się na pierwszy tego dnia etap. Przemierzając kolejne kilometry zawitaliśmy do miejscowości Niwiska, gdzie mieszkańcy przygotowali dla nas wspaniały posiłek. Dziś również towarzyszą nam leśne drogi, dlatego po pokonaniu jednej z nich dotarliśmy do Bliznej....


Dzień 10 - WYTRWANIE W ŁASCEBOŻEJ

data wpisu: 2012-07-10

Z wielką radością witamy kolejny dzień naszej wędrówki. Dziś rano opuściliśmy gościnnych mieszkańców Baranowa Sandomierskiego i udaliśmy się w dalszą drogę, w kierunku Woli Baranowskiej. Tam o godz. 9.00 uczestniczyliśmy we Mszy św., której przewodniczył, oraz wygłosił do nas Słowo Boże Kierownik ks. Paweł Wojakiewicz. Po zakończonej Eucharystii, mieszkańcy Woli Baranowskiej zaprosili nas do swoich domów na śniadanie.

Po tej wspaniałej gościnie, przyszedł czas aby nawiedzić mieszkańców kolejnych miejscowości: Zachwijowa, Piechot oraz Babul. To właśnie mieszkańcy Babul czekali na nas...


Dzień 9 - MOC CHRYSTUSA

data wpisu: 2012-07-09

Ten następny dzień naszego wędrowania zapowiadał się dosyć interesującą, ponieważ jest to najdłuższy dzień naszego pielgrzymowania. Wszystko zaczęło się  o 6.30 w kościele parafialnym we Włostowie. Niespodzianką tego poranka było powiększenie naszej grupy o młodzież z Włostowa, która zadbała o animację muzyczną. Najważniejszym momentem tego dnia była Eucharystia w Klimtowie pod przewodnictwem ks. Piotra Prusakiewicza. W homilii przypomniał on o potrzebie dawania świadectwa, którego potrzebuje współczesny świat. Od stołu eucharystii pielgrzymim krokiem przeszliśmy przed kościół, gdzie dzięki życzliwości parafian mogliśmy...


Dzień 8 - NAJWIĘKSZY DAR CHRYSTUSA

data wpisu: 2012-07-09

Wszyscy z utęsknieniem czekaliśmy na ten dzień. Mimo, że każdy dzień na pielgrzymce wydaje się nie różnić jeden od drugiego to dzisiejszego dnia przeżywaliśmy świąteczny, niedzielny dzień. Poranek zapowiadał się obiecująco. Słonce i ciepło od samego rana zapowiadało, że dziś także wylejemy z siebie więcej potu niż zwykle.

Po przejściu 7 km miał miejsce półmetek, na którym to oddelegowana grupa specjalna, która składała się z doświadczonych pątników przyjęła w swoje szeregi nowego ks. Kierownika przez symboliczny chrzest, którym było...


Dzień 7 - MIŁOŚĆ NAJWIĘKSZĄ POTĘGĄ

data wpisu: 2012-07-07

Kolejny piękny dzień za nami. Pan Bóg znów pobłogosławił nam wspaniałą pogodą. Wcześnie rano wyruszyliśmy z gościnnego Rzeczniowa w kierunku Sienna. Tam już oczekiwał na nas ks. Proboszcz. Sienno to kolejna miejscowość na naszej trasie, gdzie uczestniczyliśmy we Mszy św. Przewodniczył jej ks. Mirosław Kuczała, a Słowo Boże skierował o nas dk. Jan Juszko.

Ponieważ dzisiejsza trasa nie była zbytnio wymagająca, dlatego z lekkimi sercami opuszczaliśmy Sienno kierując się dalej naszym pielgrzymim szlakiem. Wysłuchaliśmy konferencji ks. Mirosława Kuczały, który mówił...


Dzień 6 - MARYJO - PROWADŹ NAS!

data wpisu: 2012-07-07

Jak w każdy poranek uśmiechnięci pielgrzymi rozpoczęli  dzień  od pożegnania swoich gospodarzy i parafii która nas gościła. Po pożegnaniu mieszkańców Słupicy wyruszyliśmy ze śpiewem na ustach na szlak pielgrzymi. Patronką dnia dzisiejszego była bliska naszych pielgrzymich serc Maryja. Jak codziennie słuchaliśmy konferencji przez którą pogłębialiśmy naszą wiarę. Prelegentem dnia dzisiejszego był kl. Marcin Gierada który w swej konferencji przybliżył nam Maryje w życiu błogosławionego Bronisława Markiewicza, podkreślił on, że powinniśmy kochać Maryję miłością Jezusa, a Jezusa miłością Maryi.

Około godzin...


Dzień 5 - ZGADZANIE SIĘ Z WOLĄ BOŻĄ

data wpisu: 2012-07-05

A oni idą, ciągle idą... Kolejny pielgrzymi dzień za nami. Nadal towarzyszy nam wspaniała, słoneczna pogoda. Jednak skwar daje się we znaki. W dniu dzisiejszym poznaliśmy kolejne piękne krajobrazy polskiej ziemi.  Już na pierwszym odcinku tego dnia wysłuchaliśmy konferencji dk. Jana Juszko. Ukazał nam jak bardzo ważne jest aby każdy z nas, z pokorą przyjmował wolę Boga. W swoim życiu kierował się planem Boga, a nie własnym.

Wychodząc z Głowaczowa udaliśmy się w stronę Cecylówki, a tym samym w kierunku...