maj -
Życie jest pielgrzymką, a istota ludzka to viator, pielgrzym, który idzie drogą aż do pożądanego celu.

strona główna

Newsletter
Podaj nam swój e-mail
aby być informowanym o nowościach i ważnych wydarzeniach

Aktualności

Dzień 14 - Bogu niech będą dzięki!

data wpisu: 2009-07-14

Niech będzie Bóg uwielbiony za XXV Pieszą Pielgrzymkę Młodzieży o Trzeźwość Narodu. W dniu dzisiejszym ta pielgrzymka z Warszawy do Miejsca Piastowego zakończyła się, ale rozpoczyna się wielka pielgrzymka naszego życia…

Dzień dzisiejszy rozpoczęliśmy od wizyty w Domu Generalnym sióstr michalitek, gdzie uczestniczyliśmy w jutrzni. Po niej siostry zaprosiły nas do wspólnego śniadania. O godz. 11.00 wzięliśmy udział we Mszy Św. która kończyła pielgrzymkę. Eucharystii przewodniczył oraz wygłosił Słowo Boże ks. Kierownik Tomasz Wilisowski. Mówił o tym, jak wyjątkowa była ta pielgrzymka., ile dobra wniosła w życie nie...


Dzień 13 - Frysztak – Miejsce Piastowe

data wpisu: 2009-07-13

XXV Jubileuszowa Piesza Pielgrzymka Młodzieży o Trzeźwość Narodu dotarła do kresu swojej wędrówki – Miejsca Piastowego. Wczesnym rankiem wyruszyliśmy z miejsca naszego noclegu – Frysztaka. Na naszej trasie mogliśmy przeżyć ostatnie modlitwy poranne, ostatnie godzinki, ostatnią konferencję, którą wygłosił wieloletni kierownik pielgrzymki ks. Stanisław Słowiński. Po tych 13 dnia wędrówki i wspólnych rozważań nad chrześcijaństwem ks. Stanisław mówił nam o tym jak mamy żyć tym chrześcijańskim życiem. Jak powinno wyglądać nasze pielgrzymowanie po powrocie do domu, wśród rodzin i rówieśników.

Pięknym zakończeniem naszej pielgrzymki było...


Dzień 12 - Ropczyce – Frysztak

data wpisu: 2009-07-12

Nasze pielgrzymie wędrowanie nieuchronnie dobiega końca. Za nami już przedostatni dzień drogi i już jutro docieramy do Miejsca Piastowego. Dzień ten był długi i męczący. Te „kilkanaście” już przebytych kilometrów daje o sobie mocno znać. Czuć zmęczenie ale co gorsza wkrada się pewien smutek że kres naszego pielgrzymowania już blisko. Jak powiedziała jedna z pątniczek: „To nie sprawiedliwe że pielgrzymka się już kończy…”

W dniu dzisiejszym przechodziliśmy przez doświadczone powodzią tereny Podkarpacia. Spotykając tamtejszych mieszkańców można było odczuć smutek po tej tragedii. W naszym pielgrzymim wędrowaniu...


Dzień 11 - Przyłęk – Ropczyce

data wpisu: 2009-07-11

Nieuchronnie zbliża się kres naszego wędrowania. To już jeden z ostatnich dni pielgrzymowania. Przed nami było dziś do pokonania 30km. Po wyjściu z Przyłęcka udali się do Niwisk aby tam odpocząć i podzielić się radością pielgrzymowania z tamtejszymi mieszkańcami.

Trasa dzisiejszej wędrówki prowadziła nas głównie przez lasy, które w dniu dzisiejszym zakończyły się i teraz czaka nas już tylko „droga” do Miejsca Piastowego. Z Niwisk udaliśmy się do Blizne i Ocieki, gdzie przeżywaliśmy codzienną Eucharystię. Mszy Św. przewodniczył ks. Leszek Kut, a Słowo Boże wygłosił ks. Kierownik Tomasz Wilisowski.

...

Dzień 10 - Baranów Sandomierski - Przyłęk

data wpisu: 2009-07-10

Pielgrzymka młodzieży o trzeźwość narodu jest już o trzydzieści pięć kilometrów bliżej swojego celu. Wystartowaliśmy dzisiaj o 7.30 z kościoła w Baranowie Sandomierskim mając w świadomości że dzisiejszym celem jest miejscowość Przyłęk.

Zanim jednak dotarliśmy na miejsce wydarzyło się wiele interesujących rzeczy. Wybieramy te których udziałowcami byliśmy wszyscy, reszta kryje się w naszych sercach. Jak zwykle dzień rozpoczęliśmy modlitwami porannymi, które poprowadził ks. Leszek Kut. Kontynuacją tych westchnień ku niebu były Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Maryi Panny . Zaś o 9.00 rozpoczęła się Eucharystia, podczas której kl. Mariusz Pankau wygłosił...


Dzień 9 - Włostów – Baranów Sandomierski

data wpisu: 2009-07-09

Dziś pokonaliśmy najdłuższy odcinek na naszej pielgrzymiej trasie. Wczesnym rankiem wyruszyliśmy z Włostowa i udaliśmy się w stronę Klimontowa, gdzie uczestniczyliśmy w Eucharystii, w czasie której Słowo Boże wygłosił Ojciec Duchowny ks. Mirosław Kuczała. Następnie posililiśmy się śniadaniem przygotowanym przez parafian i wyruszyliśmy w dalszą drogę do Sulisławic. Tam w cieniu Matki Bożej Bolesnej spędziliśmy kilka chwil aby nabrać sił. Potem czekali na nas także bardzo gościnni mieszkańcy Łoniowa, którzy również bardzo miło i obficie nas przyjęli.

Od kilku już lat (dokładnie jest to 8 raz) korzystamy z promu, który przeprawia...


Dzień 8 - Ostrowiec Świętokrzyski – Włostów

data wpisu: 2009-07-08

Połowa drogi za nami! W dniu dzisiejszych już tylko mamy bliżej do Miejsca Piastowego. Po wyjściu z gościnnego Ostrowca Św. udaliśmy się w dalszą trasę w kierunku Włostowa. W miejscowości Miłków przeżyliśmy nasze spotkanie „półmetkowe”, w tym roku szczególnie dziwne, gdyż odwiedził nas… Święty Mikołaj… Jak mówił, zbiera „zamówienia” na prezenty na grudzień, a ponieważ jest kryzys to w tym roku musiał zacząć trochę wcześniej…

Mieliśmy też okazję skorzystać z gościnności mieszkańców Opatowa, którzy zaprosili nas do swoich domów na obiad.

Po za tym dzień dzisiejszy był dla nas...


Dzień 7 - Rzeczniów – Ostrowiec Świętokrzyski

data wpisu: 2009-07-07

Kolejny dzień naszego wędrowania za nami. Dziś mieliśmy do pokonania jeden z krótszych odcinków na trasie, tylko 25km. Jednak trudy dnia wczorajszego mocno dawały o sobie znać i wiele osób zmagało się z własnymi słabościami i ułomnością ludzkiego ciała.

Po opuszczeniu bardzo gościnnego Rzeczniowa udaliśmy się do Sienna gdzie uczestniczyliśmy we Mszy Św. której przewodniczył i Słowo Boże wygłosił Radca Generalny ks. Jan Seremak. Ks. Jan korzystając ze swego pobytu w naszej wspólnocie wygłosił nam również konferencję o temacie „Jezus Chrystus Kapłan, Przewodnik, Droga, Prawda i Życie„.

W godzinach południowych...


Dzień 6 - Słupica – Rzeczniów

data wpisu: 2009-07-06

Nich Bóg będzie błogosławiony za dzień dzisiejszy. To dzięki Niemu dotarliśmy na nocleg, i nie spadła na nas ani jedna kropla deszczu. Wręcz przeciwnie, mieliśmy wspaniałą pogodę do pielgrzymowania.

W tej naszej wędrówce towarzyszył nam dziś król Dawid, oraz jego życiowa „pielgrzymka”. Dzięki konferencji ks. Leszka Kuta mogliśmy troszeczkę dowiedzieć się o tej biblijnej postaci, oraz zrozumieć, jak on wędrował do Boga i co powinniśmy mu robić aby kroczyć drogą prostą i prowadzącą do celu.

Dzień rozpoczęliśmy od wyjścia ze Słupicy i drogi przez puszczę. Potem...


Dzień 5 - Głowaczów – Słupica

data wpisu: 2009-07-05

Już czwarty dzień naszej wędrówki za nami. Wreszcie mogliśmy doświadczyć czym jest orzeźwiający, lipcowy deszczyk, który niespodziewanie zaskoczył nas w puszczy kozienickiej. Pan Bóg na dziś błogosławił i pozwolił nam poczuć tego deszczyku po raz drugi, a nawet trzeci… do tego stopnia, że nikt dziś suchy nie pozostał… Radość nasza jest wielka!

Jednak rano nic nie wskazywało na taki przebieg wydarzeń. Od rana świeciło nam piękne słońce i zachęcało do radosnego wędrowania. Więc z pieśnią na ustach wyruszyliśmy na pielgrzymi szlak.

Przed południem mogliśmy wysłuchać...