Szczęśliwie się zaczęło a niesamowicie się skończyło.

W dniach 27-29 stycznia b.r. w Liceum Ogólnokształcącym przy NSD w Miejscu Piastowym odbyło się spotkanie młodzieży która w lipcu uczestniczy w Pieszej Pielgrzymce Młodzieży o Trzeźwość Narodu.
Na to niecodzienne spotkanie przyjechała ekipa ze Słupna, Marek, Michałowa, Krakowa, Szymbarka Gorzkowa, Miejsca Piastowego i okolic.
Spotkanie miało podwójny charakter. Pierwsza i najważniejsza sprawa to dzień rekolekcyjny, który poprowadził ks. Michał Mazur CSMA. Uczestnicy wzięli udział, w sobotę, we mszy św, pod przewodnictwem ekonoma i radcy generalnego ks. Jerzego Sosińskiego CSMA. W niedziele udali się do kościoła parafialnego w Miejscu Piastowym, by tam uczcić ks. Bronisława Markiewicza i podziękować mieszkańcom Miejsca za życzliwość i gościnę z której korzystają lipcowi pątnicy.
Drugi charakter niemniej ważny to wspólne bycie razem, które przejawiało się we wspólnych posiłkach, szczególnie w wieczerzy wigilijnej. Nie brakowało wspólnych zabaw, tańców i gier czy to słynna pielgrzymkowa Mafia czy Taboo.
Ważnym duchowym doświadczeniem było świadectwo życia p. Bożeny i Tadeusza Dabińskich, dla których pielgrzymka i ludzie stali się ich drugą rodziną. Dziękujemy Bogu za nich.

Dzięki wszystkim za ten czas i do zobaczenia w maju w Markach.

-->